Anasayfa » E-Ticaret ve Dijital Pazarlama » En İyi Ücretsiz WordPress Temaları (2024 Güncel Liste)

En İyi Ücretsiz WordPress Temaları (2024 Güncel Liste)

Websitenize profesyonel bir görünüm katacak en iyi ücretsiz WordPress temalarını mı bulmaya çalışıyorsunuz? Neyse ki sitenizin profesyonel bir web tasarımcısı tarafından yapılmış gibi görünmesini sağlayarak sizi masraftan kurtaracak bir çok harika ücretsiz WordPress teması bulunuyor.

Bu rehberde sizin için araştırma yaptık ve hemen kullanmaya başlayabileceğiniz en iyi WordPress temalarını seçtik.

İster e-ticaret için en iyi WordPress temalarını, ister en iyi ücretsiz WordPress blog temasını arıyor olun, işleyeceğimiz bu temalar WordPress topluluğunda büyük beğeni toplamış ve kullanıcılardan tam not almıştır.

En İyi Ücretsiz WordPress Temaları Nasıl Seçilir?

WordPress temaları, işlevleri ve amaçları bakımından birbirinden oldukça farklıdır. Neredeyse her web sitesine uyan genel temaların yanı sıra e-ticaret siteleri, kişisel portföyler veya bloglar gibi belirli alanlar için tasarlanmış temalar da mevcuttur.

WordPress teması seçerken dikkat etmeniz gereken birkaç önemli faktör bulunmaktadır.

Duyarlı Tasarım ve Mobil Uyumluluk

Günümüzün mobil odaklı dünyasında, farklı cihazlarda iyi bir şekilde görüntülenen duyarlı bir tema seçmek önemlidir.

Temanın mobil uyumlu olduğundan ve ziyaretçilerinizin akıllı telefonlar ve tabletler üzerinde sorunsuz bir gezinme deneyimi yaşamasını sağladığından emin olun.

Artık global internet nüfusunun %90’ından fazlası internete mobil cihazlar üzerinden erişim sağlıyor. İstatistiksel olarak söylemek gerekirse, her 10 kişiden 9’u, internette gezinmek için mobil cihazlarını kullanıyor.

Ek olarak Google, arama sonuçlarında mobil uyumlu web sitelerini üst sıralarda göstermeye yönelik bir eğilim sergiliyor.

Özelleştirme Seçenekleri ve Esneklik

Her işletmenin kendine özgü spesifik özellikleri vardır ve websitenizin teması da bu özellikleri yansıtmalıdır.

Size mümkün olduğu kadar kişiselleştirme imkanı sunan bir tema arayın, böylece renkler, yazı tipleri, düzenler ve daha fazlasını istediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz.

SEO Dostu Yapılandırma

Seçtiğiniz tema, websitenizin SEO performansında önemli bir rol oynar. Mükemmel görünümlü bir siteniz olabilir, ancak arka tarafta kötü kodlanmışsa, SEO çalışmalarınız bunun sonucunda zarar görebilir.

Temiz ve optimize edilmiş kodlara sahip bir tema, websitenizin arama motoru sıralamalarını olumlu yönde etkileyebilir.

Uygun HTML yapısı, optimize edilmiş meta etiketler ve şema işaretleme desteği gibi en etkili SEO uygulamalarını takip eden temaları tercih edin.

Hız ve Performans Optimizasyonu

Website yükleme hızı, kullanıcı deneyimi ve arama motoru sıralamaları için çok önemlidir.

Verimli kodlama, görüntü optimizasyonu ve yerleşik önbellekleme(caching) seçenekleriyle WordPress hız optimizasyonuna öncelik veren bir tema seçin.

Gerekli Eklentilerle Uyumluluk

Eklentiler WordPress websitenizin işlevselliğini artırır. Temanın iletişim formları, e-ticaret platformları veya sosyal medya entegrasyonu gibi ihtiyaç duyabileceğiniz temel eklentilerle uyumlu olduğundan emin olun.

Doğru WordPress Temasını Seçmek Neden Önemli?

En iyi WordPress temaları arasında seçim yaparken, sonucunun site hızına doğrudan etkisi olacağını bilmelisiniz. Bazı temalar karmaşık kodlar, istenmeyen eklentiler ve büyük dosya boyutlarıyla yüklenir ve bu durum sitenizin hızını olumsuz etkiler.

Tema seçiminde dikkatli olmak olası sorunları önceden tespit edebilmek için elzemdir. Dolayısıyla bir WordPress teması nasıl seçilir biliyor olmanız kritik önem taşır.

En İyi WordPress Temaları Nerede Bulunur?

Tema seçimi yolculuğunuzun başında, hangi sitelerin güvenilir ve yüksek kaliteli temalar sunduklarını merak ediyor olabilirsiniz. İşte size en iyi WordPress temaları için dört farklı platform.

WordPress.org

WordPress temaları arıyorsanız, doğrudan kaynak sitesine bakabilirsiniz.

Temaları konularına göre filtreleyerek bloglar, e-ticaret siteleri ve portföyler arasında en popüler olan seçenekleri görebilirsiniz.

Ayrıca önemli widget ve menülerinizin desteklendiğinden emin olmak için özelliklere göre de sıralama yapabilirsiniz.

WordPress tarafından sunulan seçeneklerin çoğu ücretsizdir.

ThemeForest

Eğer sektörlere göre sıralama yapmak istiyorsanız ThemeForest’i deneyebilirsiniz. Bu site temaları websitesinin sektörüne göre gruplar.

Kişisel websiteniz veya e-ticaret işletmeniz için en uygun olabilecek temayı arıyorsanız, binlerce seçeneği kolayca burada bulabilirsiniz.

Ayrıca bu platform, hangi temanın en son ne zaman güncellendiğini de belirtir. Bu sayede güvenliğinizle ilgili endişelerinizi ortadan kaldırabilirsiniz.

ThemeGrill

Eğer premium bir tasarım satın almayı planlıyorsanız, ThemeGrill size yüzlerce farklı alternatif sunar. Bu platformun en güzel özelliği farklı planlar sunmasıdır, böylece yalnızca ihtiyacınız olan işlevsellik için ödeme yapabilirsiniz.

Ayrıca premium tema kullanıcıları, sorularına 24 saat içinde yanıt veren bir destek ekibine erişim hakkına sahiptir.

Platform hangi temayı kaç kullanıcının beğendiğini net bir şekilde gösterir. İşlevsellik yorumlarını ve diğer kullanıcılar için neyin işe yaradığı hakkında kolayca fikir edinebilirsiniz.

En İyi Ücretsiz WordPress Temaları

Web siteniz için mükemmel bir tema mı arıyorsunuz? En iyi ücretsiz WordPress temaları arayışınızda, sitenizi hem estetik hem de işlevsel açıdan bir üst seviyeye taşıyacak önerilere burada bulabilirsiniz.

Bu rehber bütçenizi zorlamadan en kaliteli temalara nasıl ulaşabileceğinizi göstermek için hazırlandı.

İşte en iyi ücretsiz WordPress temaları için seçtiklerimiz.

Astra

Astra günümüzün en popüler ve aynı zamanda en hızlı büyüyen WordPress temalarından biridir.

Astrayı diğer temalardan ayıran en belirgin özelliği, kullanıcının ihtiyacı olan temel özellikleri veren performans odaklı minimal bir tema olması ve piyasadaki en popüler sayfa düzenleyicileriyle (Elementor, Gutenberg, Divi, Beaver Builder, Brizy) tam uyumlu olmasıdır.

astra-wordpress-theme

Astra aynı zamanda en hızlı WordPress temalarından biridir. Toplam sayfa boyutu 50 KB’ın altında olduğundan yükleme hızı üzerinde büyük bir etkiye sahiptir ve bu da daha iyi arama motoru optimizasyonu (SEO) ve kullanıcı deneyimi sağlar.

astra-wordpress-temasi

Ek olarak bu tema, ister bir WordPress e-ticaret sitesi ister kişisel bir blog oluşturuyor olun, hızlı bir şekilde başlamanız için 100’den fazla ücretsiz WordPress şablonu sunar.

OceanWP

OceanWP piyasadaki en iyi ücretsiz WordPress temalarından biridir. Son derece esnek olmasının yanı sıra websitenizi oluşturmak için kolayca özelleştirebileceğiniz birden fazla ücretsiz hazır demo site sunar.

oceanwp-wordpress-teması

OceanWP aynı zamanda websitenizin Google ve diğer arama motorlarında iyi sıralanmasına yardımcı olmak için entegre SEO optimizasyonuna sahiptir.

Tema birden fazla yazı formatına sahiptir ve sürükle bırak sayfa oluşturucular (drag&drop) ile gerçek zamanlı WordPress özelleştiricileri kullanılarak tıpkı Astra gibi tamamen ihtiyaca yönelik özelleştirilebilir.

Bununla birlikte OceanWP, e-ticaretle ilgili özellikler ve ayarlar açısından oldukça başarılıdır. WooCommerce entegrasyonuna sahip olmasından dolayı bir e-ticaret sitesi açmayı düşünüyorsanız OceanWP’ye göz atabilirsiniz.

Neve

Neve modern bir tasarıma sahip ve neredeyse ücretli WordPress premium temalara eşdeğer tasarımlar bulabileceğiniz ücretsiz bir temadır.

Tema, websitenizi hazırlarken hızlı ve kolay bir şekilde başlamanıza yardımcı olmak için birden çok başlangıç sitesi ile birlikte gelir.

neve-wordpress-teması

Neve, zarif blog tasarımlarının yanı sıra küçük işletme siteleri ve e-ticaret siteleri için de çeşitli tasarımlar sunmaktadır. Minimalist bir tasarıma sahip olan bu tema, yeni başlayanlar ve herhangi bir WordPress sitesi için mükemmel bir seçimdir.

GeneratePress

GeneratePress, ücretsiz ve açık kaynak yaklaşımı sayesinde herhangi bir WordPress websitesi için en sağlam altyapılardan biridir.

GeneratePress, işletme ve e-ticaret web siteleri için mükemmel olan hafif bir temadır. Websitenizi daha hızlı hale getirecek WordPress eklentileri de dahil olmak üzere birçok WordPress uzantısı ile uyumludur.

generatepress-wordpress-teması

GeneratePress, en kullanışlı özelliklerini premium sürümde sunmaya biraz daha fazla ağırlık veriyor. Ücretsiz sürümde bulunan tema seçenekleri, Astra veya OceanWP’de bulunanlara kıyasla biraz daha yetersiz. Ve bu türdeki tüm temalarda olduğu gibi, kullanıma hazır tasarımları rakiplerine kıyasla maalesef pek yeterli değil.

Biraz zaman ayırmaya hazırsanız, hayallerinizdeki WordPress sitenizi oluşturabilir ve tüm bunları hafif, performans açısından optimize edilmiş bir temel üzerine oturtabilirsiniz.

Blocksy

Blocksy, kişisel bloglardan küçük/büyük çaplı işletme web sitelerine, portföylere, e-ticaret web sitelerine kadar her türlü web sitesini oluşturmak için kullanabileceğiniz hafif ve çok amaçlı bir temadır.

blocksy-wordpress-teması

Blocksy, temanızı kolayca özelleştirebilmeniz için oldukça iyi tasarlanmış Customizer seçenekleri ile birlikte geliyor. Özellikle WooCommerce mağazaları için ayrıcalıklı bir çok özellik sunuyor.

blocksy-wordpress-tema

Blocksy, kendi sürükle bırak header oluşturucusunun yanı sıra sosyal ikonlar ve alışveriş sepeti gibi dokuz adet header elementi ile birlikte geliyor.

Aynı zamanda bu tema, karanlık mod seçeneği ve gerçek zamanlı önizleme özelliğine sahiptir.

blocksy-teması

Mobil başlık seçeneği, mobil cihazlardaki öğeleri düzenleyerek ziyaretçilerin hiçbir ayrıntıyı gözden kaçırmamasını sağlıyor.

Ek olarak WordPress Gutenberg editörüyle güçlü bir entegrasyona sahip olması, temanın en çok göze çarpan özelliklerinden sadece bir tanesi.

Hello Elementor

Özellikle daha önceden çeşitli websiteleri oluşturmuş, yeterli tecrübe ve birikimi olan kullanıcıların elinde çok iyi tasarımlar çıkabilecek bir temadır.

Temayı indirmek ücretsizdir, hızlı yüklenir, duyarlı bir tasarıma sahiptir ve arama motorları için optimize edilmiştir.

helloelementor-wordpress-teması

Ancak popülerliğine ve sahip olduğu özelliklere rağmen Hello Elementor herkes için üretilmiş bir tema değil.

Bu tema hakkında dikkat etmeniz gereken, temayı ve Elementor eklentisini ücretsiz bir şekilde kullanabiliyor da olsanız, header, footer, single post gibi önemli alanları kontrol edemediğiniz için, sizi mecburen Elementor Pro almaya zorlayabilir.

Zakra

Zakra, farklı sektörlere (blog, e-ticaret, portföy, işletme vb.) uyarlanabilen kullanıma hazır, tek tıklamayla yüklenebilir şablonlarla birlikte gelen esnek, çok amaçlı bir ücretsiz WordPress temasıdır.

zakra-wordpress-teması

Tema çoklu header ve footer stilleri, renk şemaları, tipografi ayarları ve daha fazlası dahil olmak üzere çeşitli özelleştirme seçenekleri sunar.

Zakra’nın hız ve performansa olan hassasiyeti ise gerçekten takdire şayan. Hızlı yükleme süreleri ve verimli kodlama uygulamaları ile bu tema, websitenizin SEO açısından başarısını ve kullanıcı deneyimini geliştirmenize yardımcı olabilir.

Genel olarak Zakra, hızlı ve kolay bir şekilde profesyonel görünümlü bir web sitesi oluşturmak isteyen herkes için ideal bir seçimdir.

Genesis

Genesis Framework, WordPress için en popüler tema altyapılarından biridir. Geliştirdiği çok sayıda yüksek kaliteli alt tema, canlı topluluk ve üçüncü parti eklentiler, temanın bugünkü başarısına ulaşmasına yardımcı olmuştur.

genesis-wordpress-teması

WordPress sitenizde Genesis Framework’ü etkinleştirmek, özellikle framework için oluşturulmuş çok sayıda yüksek kaliteli tema arasından seçim yapabilmenizi sağlar.

Genesis son derece esnektir ve hem geliştiricilerin hem de profesyonel kullanıcıların ideal websitelerini oluşturmak için mevcut temaları özelleştirmelerine veya kendi temalarını oluşturmalarına olanak tanır.

Genesis Framework’ün hızlı yüklenen kod yapısı ve SEO uyumlu oluşu sayesinde, yalnızca kullanıcı dostu bir web sitesine sahip olmakla kalmaz aynı zamanda arama motorlarında bulunma şansınızın da büyük ölçüde artmasını sağlarsınız.

Sydney

Sydney teması WordPress için piyasadaki en hızlı temalardan biridir ve herhangi bir eklenti olmadan yalnızca temanın kendisi aşağıda gösterilen sonuçları vermiştir.

sydney-wordpress-tema

Sydney WordPress teması, sadeliği, kaliteli tasarımları, Elementor desteği ve estetik yönetici arayüzü nedeniyle kesinlikle mevcut en iyi ücretsiz WordPress temalarından biridir.

Yalnızca ücretsiz sürümün WordPress.org tema rehberinde iki yüz binin üzerinde aktif yüklemesi bulunmaktadır. Toplamda altı yüz binden fazla indirilmiştir.

Bu kadar popüler olmasının altında profesyonel tasarımı ve çok sayıda özelliğe sahip olması yatıyor.

Ayrıca son derece kişiselleştirilebilir olmasının yanı sıra, online markanızı oluşturmak için pek çok çeşitli seçenek sunuyor.

sydney-wordpress-teması

Sydney, hepsi bir arada tema için çok doğru bir seçim ve denemeye karar verirseniz hayal kırıklığına uğramayacaksınız.

Qi Theme

Qi Teması, 100 den fazla demodan oluşan muazzam bir koleksiyona sahip, çok amaçlı bir ücretsiz WordPress temasıdır. Bloglar, portföyler ve e-ticaret teması gibi her şey için kullanabilirsiniz.

qitheme-wordpress-temaları

Bu tema gerçekten de rastladığımız en etkileyici ücretsiz tema seçeneklerinden yalnızca bir tanesi.

Hızlı yüklenme ve birinci sınıf performansı güvence altına alan hafif bir yapıya sahip.

Qi Temasının kullanımı çok kolay olsa da, yeni başlayanlar için bile kapsamlı video eğitimleri ve mükemmel kılavuzlarla birlikte geliyor.

Başlangıçtan itibaren WordPress tema kurulumu nasıl yapılır, ipuçları ve püf noktalarına kadar her şeyi kapsayan ayrıntılı belgelerle birlikte gelmesi, yaşabileceğiniz muhtemel sorununuzu çözmek için müşteri destek ekibiyle konuşmak yerine harcayacağınız zamandan tasarruf etmenizi sağlayabilir.

qitheme-wordpress-temaları

Kullanıcılarına ücretsiz stok fotoğraflar sunan bu tema, websitesi tasarım sürecini sizler için daha da kolay hale getiriyor.

Hestia

Hestia WordPress teması oldukça kullanıcı dostudur ve sitenizin istediğiniz gibi görünmesini ve hissettirmesini sağlayacak birçok özelleştirme seçeneğine sahiptir.

Özellikle kreatif ve teknoloji sektörleri olmak üzere her türlü sektörde WordPress websiteleri oluşturmak için harikadır.

hestia-wordpress-temaları

Hestia temasının bir özelliği de landing page hazırlamak için mükemmel olmasıdır. Bir etkinlik sayfası veya potansiyel müşteri oluşturma sayfası oluşturmak istiyorsanız, Hestia tam size göre! 

Mobil uyumlu olduğundan siteniz her cihazda harika görünecektir. 

Vantage

Vantage, çeşitli amaçlar için kullanabileceğiniz en yenilikçi ücretsiz WordPress temalarından biridir. Bu modern tema, premium WordPress temalarında da bulabileceğiniz benzersiz özellikler içerir.

Ayrıca profesyonel bir web sitesi oluşturmayı çocuk oyuncağı haline getiren bir page builder entegrasyonuna sahiptir.

vantage-wordpress-teması

Vantage bunun yanı sıra sunumlarınızı zahmetsizce yönetmenizi sağlayan inanılmaz bir ücretsiz slider eklentisi olan MetaSlider’a da sahiptir.

Vantage, web sitenizde çevrimiçi bir mağaza oluşturmanızda size yardımcı olabilecek WooCommerce’i de desteklemektedir.

En İyi Ücretsiz WordPress E-Ticaret Temaları

Ücretsiz WordPress e-ticaret temaları, online mağazalar için harika başlangıç taslak seçeneklerine sahiptir. Ayrıca WooCommerce başta olmak üzere diğer en iyi WordPress eklentileri ile tam uyumlu şekilde çalışırlar.

E-ticaret için en iyi ücretsiz WordPress temaları listemize göz atın.

Botiga

Botiga bir WooCommerce temasıdır ve modern bir e-ticaret sitesinin ihtiyaç duyduğu her şeyi sunar.

Etkiliyeci bir ana sayfa, ürünleri tanıtmak için birçok alan, üstte sabit bir alışveriş sepeti ve özel teklifleri ve indirimleri tanıtmak için birçok fırsatla birlikte gelir.

Botiga, WordPress blok editörü ile uyumludur ve header ve footer dahil olmak üzere sayfanın her öğesini kişiselleştirmek için gereken tüm imkanları sunar.

en-iyi-ücretsiz-eticaret-temaları

Blok editörü neredeyse her şeyi hallettiği için sayfalarda yapılacak özelleştirmeler herhangi kodlama bilgisi gerektirmez.

Ana sayfayı, ürün sayfalarını, sepeti ve ödeme sayfasını değiştirebilir ve her sayfanın her öğesini ihtiyacınıza kişiselleştirebilirsiniz.

Tema, diğer sayfa oluşturucularına kıyasla belirli hız avantajları sunan WordPress blok editörü ile uyumlu olacak şekilde oluşturulmuştur.

e-ticaret-wordpress-temaları

Botiga yüksek performans gösterecek şekilde tasarlanmıştır. Temel sayfalar sadece 44.3kb boyutundadır.

Ayrıca tema, endüstri standardı bir test aracı olan GTMetrix‘ten %100 puan alıyor.

Woostify

Woostify, 2018’in sonunda piyasaya sürülen esnek, hafif bir WooCommerce temasıdır. Astra veya GeneratePress gibi düşünebilirsiniz, ancak bu tema sadece WooCommerce’e odaklanmıştır.

woostify-eticaret-teması

Woostify, hızı ve performansı ile bilinen hafif bir WordPress temasıdır. Mevcut online mağaza eklentileri ile tamamen uyumludur ve çoklu mağazalardan gelen ürünleri görüntülemenize olanak tanır.

woostify-eticaret-wordpress-teması

Ayrıca, modüler bir mimari üzerine inşa edilmiştir, yani ihtiyacınız olmayan modülleri devre dışı bırakabilirsiniz.

Ücretsiz sürüm tek başına mükemmel görünümlü bir online mağaza oluşturmanıza yardımcı olabilir. Ayrıca dahili Elementor entegrasyonunu kullanarak mağazanızın içeriğini daha da özelleştirebilirsiniz.

Storefront

Storefront, WordPress’in resmi WooCommerce temasıdır ve WordPress.org adresinden ücretsiz olarak temin edilebilir.

Online mağazanızı oluşturmak için mükemmel bir temel sunan, hafif ve basit bir temadır.

Storefront, tüm e-ticaret siteleri açısından çok önemli olan hızlı yükleme süreleri ve performans için optimize edilmiştir.

storefront-wordpress-eticaret-teması

Tema, mağazanızın sorunsuz ve hızlı bir şekilde çalışmasını sağlamak için temiz ve uyumlu kaynak kodlarıyla oluşturulmuştur.

Storefront ayrıca arama motorlarında iyi bir sıralama elde etmek isteyen tüm web siteleri için çok önemli olan SEO için optimize edilmiştir.

wordpress-eticaret-teması-storefront

Tema, SEO için uygun başlıklar, meta etiketler ve şema işaretlemesi gibi en iyi yöntemleri uygulamayı benimsemiştir.

Flatsome

Flatsome, özellikle WooCommerce plugin kullanan e-ticaret siteleri için tasarlanmış son derece özelleştirilebilir bir temadır.

Tema, sayfalarınızı ve gönderilerinizi sitenizin ön yüzünden tasarlamanıza olanak tanıyan kullanıcı dostu bir görsel düzenleyici içeriyor.

e-ticaret-wordpress-temaları-flatsome

7000’den fazla kullanıcı tarafından değerlendirilen Flatsome’un 4,8 puan alması, müşterilerin çoğunu memnun ettiğini gösteriyor.

Başarının arkasındaki ana nedenler: benzersiz özelliklere sahip olması, süper hızlı yükleme, duyarlılık ve üst düzey tasarım. Bu özellikler göz önüne alındığında, Flatsome diğer bir çok WooCommerce temasını geride bırakıyor.

Futurio

Son derece özelleştirilebilir, hafif ve hızlı bir WordPress teması mı arıyorsunuz? O halde Futurio tam size göre olabilir.

e-ticaret-icin-en-iyi-temalar

Bu tema, yıldırım hızında ve SEO optimizasyonlu olacak şekilde tasarlanmıştır.

WooCommerce uyumluluğu, Gutenberg desteği, 70’den fazla tema seçeneği dahil olmak üzere bir ton özellikle birlikte gelir.

Popüler page builder’larla da uyumlu olduğu için şaşırtıcı görünüme sahip bir websitesini kolaylıkla oluşturabilirsiniz.

e-ticaret-wordpress-temaları-2023

Ayrıca, tek tıklamayla demo içe aktarma özelliği ile birlikte gelir, böylece sadece bir tıklamayla güzel bir temaya sahip olabilirsiniz.

Tyche

Tyche, özel olarak tasarlanmış bir alışveriş ve giyim WordPress temasıdır.

Tyche WordPress teması, eksiksiz bir e-ticaret web sitesi oluşturmak için ihtiyacınız olan güzel bir tasarıma ve çok sayıda gelişmiş özelliğe sahiptir.

tyche-wordpress-temaları-e-ticaret

Ayrıca bu tema sosyal medya simgeleri için hazır olup, harika bir blog sayfası tasarımına, iletişim formu entegrasyonuna, Google haritalar gibi entegrasyonlar mevcuttur.

Kısacası bir WordPress e-ticaret temasında ihtiyacınız olan her şeye bu tema ile sahip olabilirsiniz.

Shapely

e-Ticaret, günümüzde artık sıradan bir olgudan milyarlarca dolarlık bir sektöre dönüşmüştür. 

Shapely, kendisini online pazarda kanıtlamak isteyen hırslı girişimciler düşünülerek hazırlanmış bir temadır.

e-ticaret-icin-en-iyi-temaları-wordpress

Bu tema ileri düzeyde web geliştirme bilgisine sahip olmayanlar için özel olarak üretilmiştir zira kullanımı zahmetsizdir.

Elbette eğer mağazanızı kimse görmüyorsa sağlam bir online mağaza bir anlam ifade etmez.

Neyse ki Shapely, arama motorları için optimize edilmiştir ve bu sayede sitenizin keşfedilme şansını artırır.

wordpress-eticaret-temasi

Bu tema sayesinde kısa sürede WooCommerce aracılığıyla profesyonel bir online mağaza kurabilirsiniz.

Pixova Lite

Pixova Lite göz alıcı modern bir WordPress temasıdır. Basit ve pürüzsüz bir konsepte sahiptir ve oldukça kaliteli bir işçilik sunar.

Sizlere mükemmel bir sayfa yükleme hızı ve tüm cihazlarda duyarlılık sağlar ve tüm bunları ücretsiz olarak sağlar.

pixova-eticaret-teması

Pixova, mükemmel yerleşik işlevselliğe sahip tek sayfalık bir paralaks temadır. Yani Ana Header alanına istediğiniz kadar resim ekleyebilir, bunları slider’a dönüştürebilirsiniz.

Pixova Lite temiz bir alt yapıya sahiptir ve SEO uyumlu bir şekilde tasarlanmıştır.

Rishi Theme

Rishi Teması, profesyonel bir online e-ticaret teması oluşturmak için ihtiyacınız olan her şeyi sağlayan güçlü ve esnek bir WordPress temasıdır.

Rishi teması piyasada oldukça yenidir, ancak yavaş yavaş adını duyurmaya başlamış ve piyasada kendine en hızlı WordPress teması yakıştırmasını almıştır.

en-hızlı-eticaret-wordpress-teması

Geliştiriciler bu tema için “Core Web Vitals optimizasyonlu WordPress teması” diyor. Buradaki mesele şu; Google bir websitesinin sıralamasını belirlemek için Core Web Vitals adı verilen bir takım özel faktörler kullanıyor.

enhızlı-eticaret-teması

Rishi temasının geliştiricileri hız ve performansı en önemli öncelikleri olarak belirlemişlerdir.

Temanın geliştiricileri Rishi kullanan bir web sitesinin bir saniyeden daha kısa sürede yüklendiğini iddia ediyorlar.

Tema zengin özellikler ve işlevlerle donatılmıştır ve sitenizi markanıza uyacak şekilde özelleştirmenizi kolaylaştırır.

Rishi Teması ile rakiplerinizden sıyrılacak benzersiz ve şık bir online mağaza oluşturabilirsiniz.

GutenShop

GutenShop özellikle butik mağazalar için tasarlanmış en iyi ücretsiz e-ticaret temalarından biridir.

Tema temiz çizgilere, keskin kenarlara, bol miktarda beyaz alana ve bir e-ticaret sitesini başarılı kılan diğer tüm özelliklere sahiptir.

gutenshop-eticaret-teması

WooCommerce ile entegrasyonu sayesinde, yepyeni sayfa oluşturucuyla kendi açılış sayfanızı tasarlayabilirsiniz.

Tema minimal ve duyarlı, düz bir tasarıma ve belirli öğeleri vurgulamak için çeşitli gölgelendirmelere sahiptir. Ayrıca harika bir yükleme süresine ve tamamen SEO için optimize edilmiştir.

En İyi Ücretsiz WordPress Kurumsal ve Ticari Temalar

Kurumsal web sitesi tasarımları genelde paralaks kaydırma ve slider banner gibi özelliklere sahiptir. Ek olarak bu temalar online ürün ve hizmet satışını mümkün kılmak için e-ticaret eklentilerini destekliyor.

İşte işletmeler ve kurumsal WordPress siteleri için en iyi ücretsiz WordPress temaları;

Mesmerize

Mesmerize, kurumsal web siteleri için oluşturulmuş süper esnek bir WordPress temasıdır.

Başlangıç seviyesindeki kullanıcılara uygundur ve herhangi bir kod veya CSS yazmadan bir web sitesi yapmanıza olanak tanıyan birçok seçenekle donatılmıştır.

kurumsal-wordpress-temaları

Ana sayfa, 5 header stili ve bir sürü kullanıma hazır içerik bölümü içeren kurumsal bir web sitesi tasarımına yer veriyor.

Mesmerize ayrıca video arka planlarını, premium slide gösterilerini, header content tiplerini, gradyan kaplamalarını ve daha fazlasını desteklemektedir.

Mesmerize, duyarlı ve mobil uyumlu bir WordPress temasıdır.

ticari-wordpress-temaları

Mesmerize içindeki her öğe, herhangi bir mobil cihazda ve herhangi bir ekran boyutunda harika görünecek şekilde tasarlanmıştır. Ayrıca mobil cihazlar için optimize edilmiş farklı bir navigasyon sistemi ile birlikte gelir.

Mesmerize size müthiş bir tasarlama imkanı sunmaktadır. Tema sadece hazır şablonlarla sınırlı kalmıyor, önceden tasarlanmış içerik bölümleri de barındırıyor.

İstediğiniz içerik bölümlerini ekleyerek süper hızlı bir şekilde sayfalarınızı oluşturabilirsiniz.

Ultra

Bu tema, web sitenizi hemen oluşturmak için kullanabileceğiniz çok sayıda önceden hazırlanmış profesyonel demolar sunar.

Ultra Tema kullanıcı dostu ve son derece kullanışlıdır. Bunun başlıca nedenlerinden biri de sunduğu özelleştirme seçenekleridir.

kurumsalwordpress-temaları

Tema, headerdan footer’a kadar siteniz üzerinde size maksimum seviyede hakimiyet imkanı verir.

Ultra Tema, daha iyi arama motoru sıralamaları almak için SEO açısından optimize edilmiştir.

Bunlara ek olarak, WooCommerce’i destekler, bu da harika profesyonel bir online mağaza kurabileceğiniz anlamına gelir. 

kurumsal-wordpress-temaları

Kadence

Kadence teması, ücretsiz olarak kullanılabilen en kapsamlı WordPress temasıdır.

Kadence Teması, WordPress üzerinde kurumsal e-ticaret websitesi oluşturmayı planlayan herkes için harika bir temadır.

kadence-wordpress-teması

Kurumsal tasarımlar haricinde 10’dan fazla niş için demo sitelerden oluşan geniş bir şablon koleksiyonuna sahiptir. Ayrıca, önceden yapılandırılmış 12 profesyonel renk paletinden birini seçerek demo sitenin görünümünü anında kolayca değiştirebilirsiniz.

Tema, site hızına ve SEO’ya önem veren ve doğrudan kullanıma hazır birden fazla seçeneğe ihtiyaç duyan ancak teknik bilgisi olmayan kullanıcılar için iyi bir seçimdir.

kurumsal-kadence-tema

Özellikle kullanıcıların web sitenize erişmek için kendi hesaplarından oturum açmalarını arzu ediyorsanız, Kadence teması sizin için doğru seçenektir.

Ücretsiz hali bile, piyasadaki diğer temalarla elde edemeyeceğiniz özelliklerle doludur.

Flash

Flash, son derece esnek ve zengin özelliklere sahip ücretsiz WordPress kurumsal temalardan biridir.

Canlı sayfa oluşturucu desteğine sahip widget’lı bir temadır. Bu sayede sınırsız esnekliğin keyfini çıkarabilirsiniz.

kurumsalwordpresstemaları

Ayrıca, tüm cihazlarda harika görünür, akıcı ve tamamen duyarlıdır. 

Tema tamamen WordPress Customizer tabanlı olduğundan, canlı önizlemelerle temayı istediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz.

Customizr

Customizr en iyi responsive WordPress temalarından biridir. 

Tema, site yükleme hızını artırmaya katkıda bulunabilmek için varsayılan lazy loading özelliği ile birlikte geliyor.

customzr-kurumsal-wordpress-temaları

Ek olarak, tema bir ızgara düzenine ve özellikle kurumsal websitelerinde görmeye alışık olduğumuz paralaks efektli yerleşik tam genişlikte bir slider’a sahip.

kurumsal-wordpress-ücretsiz-tema

Bir çevrimiçi mağaza oluşturmak istiyorsanız Customizr, WooCommerce’e hazır olup ürünleri sergilemek için harika tasarım seçeneklerine sahiptir.

Phlox

Phlox, şimdiye kadar gördüğünüz en iyi Elementor entegreli temadır.

Elementor’da kolayca içe aktarabileceğiniz ve düzenleyebileceğiniz 80’den fazla tamamlanmış Elementor demosuna sahiptir.

phlox-kurumsal-wordpress-teması

Phlox son derece güçlü ve gelişmiş tema seçenekleri sistemiyle birlikte gelir.

Her bir sayfa için modül seçenekleri geçersiz kılabilir veya tüm web sitesine uygulanacak şekilde global olarak ayarlayabilir, sonuçları gerçek zamanlı olarak görebilirsiniz.

Tema seçeneklerindeki akıllı bağımlılık algoritması, seçeneklerle çalışmayı çok eğlenceli, basit ve anlaşılır hale getirmiştir. Böylece ihtiyacınız olan ilgili opsiyonları olması gerektiği gibi doğru konumda kolayca bulabilirsiniz.

Phlox tamamen duyarlıdır ve kullandığınız cihaz ne olursa olsun sitenizin iyi bir görünüme sahip olmasını sağlar.

Zeever

Zeever, tüm site edit (FSE) için WordPress Gutenberg blokları sayfa oluşturucu eklentisi Gutenverse ile oluşturulmuş bir temadır.

Güzel bir açılış sayfasına ihtiyaç duyan işletmeler için oluşturulmuş modern ve zarif bir koyu stile sahiptir.

kurumsal-eticaret-wordpress-temaları

WordPress’in yeni başlatılan tam site düzenleme özelliğini kullanmaya niyetliyseniz bu temayla başlayabilirsiniz.

Sahip olduğu çoklu cihaz seçeneği, sayfanızın tüm cihaz boyutlarında nasıl görüneceğini tek bir arayüz üzerinden kontrol etmenizi sağlar.  

Total

Total, kurumsal işletme web siteleri için güzel ve ücretsiz bir WordPress temasıdır.

Genel olarak slider, iletişim formu, ilerleme çubuğu, portföy ve galeri, ekip bölümü, referanslar ve bir blog bölümü gibi farklı alanlara sahip esnek bir ana sayfa düzeni ile birlikte gelir.

kurumsalwp-temaları

Tema ayarlarını değiştirmek için birden fazla widget’a hazır alan ve tam özelleştirici desteği içerir.

Total teması tam WooCommerce uyumluluğuna sahiptir ve WPML ile çok dilli bir web sitesi oluşturmak için kullanılabilir.

Go

Go, kurumsal danışmanlık web siteleri için mükemmel, basit ve profesyonel bir tasarıma sahip ücretsiz bir iş WordPress temasıdır.

Bu tema Gutenberg sayfa oluşturucu ile birlikte gelmektedir.

Ayrıca, sitenin daha kolay özelleştirilmesi için şekil bölücü blok, yığılmış galeri bloğu ve sayaç bloğu dahil 54 özel blok sağlayan CoBlocks eklentisini de destekler.

go-wordpress-kurumsal-teması

Siz de web sitenizin işlevselliğini genişletmek için kendi bloklarınızı oluşturabilir ve kaydedebilirsiniz.

Ample

Ample, kurumsal görünümlü bir iş, blog, portföy veya dergi sitesi oluşturmanıza olanak tanıyan WordPress temasıdır.

Tamamen duyarlı tasarımı, çeşitli başlangıç siteleri, hız optimizasyonu, çeviri ve RTL hazırlığı ve kapsamlı dokümantasyonu ile Ample, listedeki yerini kesinlikle hak ediyor.

ample-kurumsal-wordpress-tema

Bu temayı asıl güzel kılan ise farklı bölümlere uygulanabilen arka plan görüntüsü, ve yine kurumsal web sitesi tasarımlarında alışık olduğumuz renk ve paralaks efektidir. Bu özellikler çoğunlukla premium temalarda bulunur.

En İyi Ücretsiz WordPress Blog Temaları

WordPress blog yayınlama konusunda oldukça popülerdir ve aslında herhangi bir WordPress teması kullanarak bir blog oluşturabilirsiniz. Yine de bu ücretsiz WordPress blog temaları ile blog sayfalarınıza özel tasarımlar oluşturabilirsiniz.

İşte en iyi ücretsiz WordPress blog teması seçimlerimiz.

Cenote

Cenote, üç farklı blog şablonuyla birlikte gelen göz alıcı bir blog temasıdır.

Temiz tasarımı ve özelleştirme seçeneklerinin yanı sıra Cenote teması hızlı yüklenir ve arama motorları için optimize edilmiştir.

Cenote, WooCommerce ile uyumlu olduğundan blogunuz aracılığıyla ürün veya hizmetlerinizi satabilirsiniz.

cenote-kurumsal-wordpress-teması

Ayrıca bu tema, Gutenberg, Elementor, Beaver Builder, Brizy ve SiteOrigin gibi en popüler sayfa oluşturucularıyla uyumlu çalışır.

Demo içe aktarma özelliği sayesinde tek tıklamayla şablonları kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bu demolar, moda, teknoloji, sağlık, yardımseverlik veya iç mekan gibi birçok farklı konuya yönelik olarak tasarlanmıştır.

cenote-ticaret-wordpress-teması

Tasarım esnekliği ve çeşitlilik arıyorsanız, bu temayı denemenizi öneririm. Ayrıca favori sayfa oluşturucunuzu kullanarak temayı kolayca özelleştirebilirsiniz.

Hemingway

Hemingway, WordPress.org dizininde en popüler ve en yüksek puan alan ücretsiz temalardan bir tanesidir.

Tasarımcı ve geliştirici Anders Norén tarafından özellikle blog yazarları için tasarlanmıştır.

Norén, toplamda 1 milyondan fazla indirilen 14 ücretsiz WordPress teması tasarlayıp geliştirmiştir.

hemingway-kurumsal-wordpresstemaları

Hemingway, blog sitelerine özgü bir havaya sahip, içeriğinizi ön plana çıkaran temiz ve sade bir düzene sahiptir.

Genelde kurumsal temalarda görmeye alışkın olduğumuz paralaks slider ve genişletilmiş tam ekran header görselleri gibi bir çok özelleştirme seçeneğine sahiptir.

Olsen Light

Eğer moda veya seyahat gibi yaşam tarzı blogları oluşturmak istiyorsanız, Olsen Light harika bir seçenektir.

Birçok özelleştirme seçeneğine sahip olmasının yanı sıra, aynı zamanda bir dizi dahili özel widget ile entegre çalışarak sitenizi oluşturmanız için neredeyse ihtiyaç duyduğunuz her şeyi sunar.

olsen-blog-wordpresstemaları

Tema yine aynı şekilde yukarıda verdiğimiz tüm ücretsiz WordPress temaları gibi tamamen özelleştirilebilir ve kullanımı kolay, en popüler sayfa oluşturucularla da uyumludur.

Bu tema aynı zamanda ürün veya restoran incelemelerini içeren profesyonel bloglar için de harika bir seçimdir.

Tracks

Tracks teması, genel olarak koyu renk paletine sahip ve görsel ağırlıklı bloglar için uygun bir seçenektir.

Koyu renkler, sitenize şıklık ve sofistike bir hava katar. Siyah-beyaz ve renkli görseller bu temada öne çıkacaktır.

Eğer görseller sitenizde önemli bir rol oynuyorsa, Tracks teması sizin için ideal bir tercih olabilir.

blog-icin-en-iyi-wordpress-temaları

Özellikle fotoğrafçılık ve dergi siteleri için tasarlanmış olan bu tema, aynı zamanda WooCommerce ile uyumlu çalışır, böylece temaya e-ticaret işlevselliği ekleyebilirsiniz.

Hueman

Hueman, WordPress dizininde en popüler ve yüksek puan alan ücretsiz temalardan biridir.

Modern bir tasarıma sahip olan bu temanın kullanımı gayet kolaydır ve sitenizin ihtiyaçlarına göre özelleştirilebilir.

Fazla şişirilmemiş ve karmaşık bir arayüzü olmadan, sitenize farklı bir görünüm kazandırmak için yeterli özelleştirme seçeneğine sahiptir.

hueman-blog-temaları-wordpress

Dinamik kenar çubukları gibi özellikler, widget’ların sitenizde nasıl görüneceğini özelleştirmenize olanak tanıyan güzel bir dokunuştur.

Bu temanın en popüler ücretsiz WordPress temalarından biri olması şaşırtıcı değildir. Kendi tarzını yaratmak isteyen blog yazarları için basit bir tema arayanlar için Hueman iyi bir seçenek olabilir.

Numinous

Numinous, haber, dergi, yiyecek, teknoloji ve viral içerikle ilgili bloglar için uygun olan temiz bir blog tarzı WordPress temasıdır.

Bu ücretsiz tema, etkileyici bir düzene ve göze hoş gelen tipografiye sahiptir, böylece kullanıcı katılımını ve sayfada kalma sürelerini artırmaya yardımcı olur.

Numinous teması, tüm önemli cihazlara ve ekran boyutlarına uyum sağladığı için %100 duyarlı ve mobil dostudur. Ayrıca, bu temada kullanılan SEO uyumlu kodlar, arama motoru sonuç sayfalarında üst düzey performans sağlar.

wordpress-blog-temaları

Bu tema, öne çıkan gönderiler özelliğiyle dikkat çekici içerikler ile izleyicilerinizi etkilemenizi ve web sitenizde sergilemek istediğiniz gönderileri vurgulamanızı sağlar.

Numinous aynı zamanda reklam özelliğine de sahiptir, böylece web sitenizin header ve footer kısımlarında reklamlarınızı gösterebilirsiniz.

Bu temada bloğunuzun etkileşimini artırmak için sosyal medya entegrasyon özelliği bulunmaktadır. Ek olarak, tema çeviriye hazırdır, yani blogunuzu tercih ettiğiniz dilde kolaylıkla kurabilirsiniz.

Ashe

Ashe, profesyonel tasarımı ve çoklu yazar özellikleriyle 2024’te en iyi ücretsiz WordPress blog temalarından biridir.

Bu tema, temiz ve zarif bir görünüme sahip olan ve genel olarak görsel odaklı bir tasarıma sahiptir.

Tüm cihazlara duyarlıdır ve ayrıca liste düzeni, kutulu düzen, sliderlar gibi birden fazla düzen seçeneği sunar.

ücretsiz-en-iyi-wordpress-temaları

Ashe teması, sadece görünümüyle değil, performansıyla da öne çıkar. Arama motoru sıralamalarında daha iyi bir konum sağlaması için SEO optimize edilmiştir.

Bu tema, yemek, yaşam tarzı, seyahat, moda ve fotoğrafçılık gibi tüm türlerdeki bloglar için mükemmel olabilir.

Ashe, online alışveriş ve iletişim sayfaları için WooCommerce, Contact Form 7 gibi popüler eklentilerle de uyumludur.

Ashe, başlık alanında 3 dikkat çekici görüntüyü sergileyebileceğiniz bir promosyon kutuları bölümüne sahiptir.

Ayrıca bu tema, yerleşik özelleştirici ile kişiselleştirme seçenekleri sunar, yani sayfa düzenlerini, renkleri, arka planları ve yazı tiplerini gerçek zamanlı olarak değiştirebilirsiniz.

Markanızı dijital platformlarda sergileyebileceğiniz en iyi araçlardan birisi websitesidir ve markanızın nasıl algılandığına dair doğrudan bir etki yaratır.

Profesyonel, görsel açıdan etkileyici ve duyarlı bir tasarıma sahip olmak, markanıza itibar kazandıracak ve dönüşüm oranlarınızı artıracaktır.

Kaliteli ücretsiz WordPress temaları, önceden hazırlanmış şablonlar ve kullanımı kolay özelleştirme araçları sunarak sitenizi başlatmak için harika bir başlangıç noktası sağlayabilir.

Umarım rehberi okurken keyif almışsınızdır ve en iyi ücretsiz WordPress temaları arasından ihtiyacınız olanı bulabilmişsinizdir.

Sıkça Sorulan Sorular

En iyi ücretsiz WordPress temaları ve WordPress teması nasıl seçilir gibi konuları detaylı bir şekilde açıkladık. Bu bölümde de sizlerin en çok sorduğu soruları cevaplayacağız.

WordPress Temalarını Nereden Ücretsiz İndirebilirim?

Doğrudan WordPress.org tema deposundan indirilebilecek ücretsiz WordPress temalarını bulabilirsiniz.

Ücretsiz Tema ile Ücretli Tema Arasında Ne Gibi Farklar Vardır?

Ücretsiz temalar ile premium temalar arasında temelde herhangi bir fark yoktur ve premium bir WordPress teması kullanmak zorunda kalmadıkça ücretsiz WordPress temaları fazlasıyla işinizi görecektir.

Aralarındaki en büyük fark, premium temalar 6-12 ay arası sizlere çevrimiçi destek sağlar.

WordPress temalarını ücretsiz alabilir miyim?

Evet, en iyi ücretsiz WordPress temaları başlığımız altında beğendiğiniz tüm temaları ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Ücretsiz WordPress Temaları Güvenli midir?

WordPress dizininde bulunan ücretsiz WordPress temaları tamamen güvenlidir. Ancak crack WordPress temaları güvenli değildir. Crack WordPress temalarını kesinlikle kullanmayın.

En Hızlı Ücretsiz WordPress Teması Hangisidir?

Kapsamlı testlerimize incelemelerimize göre GeneratePress, Astra ve Blocksy WordPress için en hızlı temalar arasında.

İşinizi büyütmek mi istiyorsunuz?

Performance Marketing, SEO Analizi, Sosyal Medya Yönetimi, Google ADS Danışmanlığı, Mobil APP Geliştirme ve daha birçok hizmet için en ideal çözüm;

Vebilişim Teknoloji!

Photo of author

SEO Specialist

Yorum yapın